Blog’dan Para Kazanmanın Yolları

  • 15 Şubat 2016

Blog’dan Para Kazanmanın Yolları

Google Adsense
Artık klasikleşen ve en fazla kazandıran Google Adsense efsanesi, blog işiyle ilgilenenlerin çoğu Google Adsense’yi biliyor. Google Adsense reklamlarını blog adresinize almak amaçlı, orijinal ve kalifiye içeriğe sahip olmanız gerekmektedir. Pekçok bireyin hata bildiği 6 ay vakası var. Bu olay Türkiye’de uygulanmıyor. Orijinal ve kalifiye içeriğe sahipseniz blogdan ücret kazanmanız 3-4 hafta içinde açılacaktır. Ciddi Anlamda Takdir zamanı uzunca ve sıkıcıdır.
2) Özel Reklamlar
Blog sitenize özel reklam alabilirsiniz. Kendinize ilişkin banner sahaları oluşturarak piyasaya verebilirsiniz. Bunun amaçlı blog sitenizin ziyaretçi kitlesi ve Google’da iyi yerlere gelmiş olması gerekir. Henüz yepyeni açılmış 1-2 haftalık bloglara kimse reklam sunmak istemez.
3) Tanıtım Yazısı Alabilirsiniz
En çok kazandıran metot diyebiliriz. Bir Takım şirketler kalifiye bloglarda tanıtım yazısı yayınlatıyor. Tanıtım yazısı alabilmek ciddi anlamda zor. Bu probleme tekrardan kalifiye ve orijinal içerik giriyor. Elbet ki şunlar yetmiyor, blogunuzun meşhur olması önemli! Mesela bloghocam, pekçok blog yazarı bu web adresini biliyor. 2011 Senesinde heyetti ve 5 yıllık bir maziye sahip. Eskiyen ve içerik olarak zengin bloglar ön planda!
4) İnternetten Ücret Kazanma Sitelerinin Tanıtımı
PTC tarzı web sitelerini tanıtan bir blog kurabilirsiniz. Tediye yapan PTC sitelerini bulup ayrıntılı bir içerik ve referans linkiniz ile para sağlayabilirsiniz. Bununla Birlikte kalifiye ve orijinal bir içerik yazdığınız taktirde Google Adsense onayı alabilirsiniz.
5) Satış Ortaklığı
Son dönemlerde sık sık yükselen bir metot, kitap benzeri satış yapılabilecek mahsulleri bloglarda yayınlıyorlar ve partnerlik sağlıyorlar. Örneğin: Kitap 20TL kıymetinde ise %30’unu siz alabilirsiniz. Satış ortaklığı zaman geçtikçe yaygınlaşıyor.

Bir önceki yazımız olan Affiliate Marketing İle Para Kazanma başlıklı makalemizde Affiliate Marketing, İnternet de para kazanma yolu ve para kazanma yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
Öğretmen atamaları 2016 MEB’den flaş gelişme

Öğretmen atamaları 2016 konusunda MILLI EĞITIM BAKANLIĞI'den izah geldi. MILLI EĞITIM BAKANLIĞI özel okullarda personel ve ataması yapılmış olan öğretmenlerin...

Kapat