Aynı Gün İçerisinde Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi Kartı dönem dönem insanların kullanmak istemedikleri ödeme aracı. Bunun için borcunu ödedikten sonra kapatanlar veya yeni bir kredi kartına sahip olmak isteyenler olabiliyor. Yada özellikle taksitli alışveriş esnasında çok acil kredi kartına ihtiyaç duyulabiliyor. Tüketiciler bu durumda aynı gün içinde kredi kartı veren bankalar araştırmasına girerken belkide beklentilerin uzağında kalabiliyorlar.

Kredi kartı tahsisinde en önemli adım elbette kişilerin kredi notlarına bağlı olarak onay alıp almaması. Geçmiş dönemlerde daha rahat ve hızlı bir şekilde kredi tahsisi yapılırken geçen zamanla birlikte kredi kartı borçlusunun artması ile önlem alan BDDK kart verilmesi hususunu da bazı şartlara bağladı. Kişinin bankalardan alışverişlerine kısıtlama getirilmiş olması elbette sistemleri tarafından hemen görülüp reddediliyor. Fakat onaylanan kredi kartlarının basımı aynı merkez üzerinde yapıldığından aynı gün içerisinde kredi kartınıza ulaşmanız neredeyse imkansız. Çünkü hazırlanan kart kurye aracılığıyla size gönderiliyor ki, bu da en azından iki iş günü demek oluyor. Yani başvuru yaptığınız gün kredi kartınıza ulaşmanız mümkün değil.

Kredi ve türlerindeki ürünlerin kullanımı için yasaklı konumunda olabilirsiniz. Fakat kredi kartı tahsisi yapılmasında bankalar bazen istisnalara yer veriyorlar ki, burada kart sahibi olunabilmesi mümkün. Bunun için iyi bir geliriniz olmalı ve gelirinizi beyan edebilmelisiniz. Gerisi bankaya kalmış.

Kredi kartı tahsislerinde yaş sınırı ise 18’den başlıyor. Daha küçük yaşlarda kredi kartı başvuruları kabul edilmiyor ve onaylanmıyor.

Aynı Gün İçerisinde Kredi Kartımı Nasıl Alırım?

Mevcut kredi kartınız bulunuyorsa ve bu kartınız kaybolmuşsa ya da kullanıma kapatılmışsa aynı gün içerisinde kredi kartı almanız için hesabınızın bulunduğu bankaya başvurabilirsiniz. Burada geçici kapatılan kredi kartınız için başvuru yaparsanız size geçici bir kart tahsisinde bulunabiliyorlar. Genel olarak bankamatik kartlarının tahsisi yapılıyor olsa da sizin durumunuza istinaden bankalar yardımcı olabiliyor. Buradan alacağınız kart ile alışverişinizi yapma imkanına sahip olursunuz ve aynı gün içerisinde kredi kartı almış olursunuz.

Sanal Kart Alıp Alış Verişlere Devam Edin

Aynı gün içerisinde kredi kartı sahip olmanın diğer bir yolu da bankanızdan sanal kart alınması olabilir. İnternet  bankacılığını kullanıyorsanız buradan yapacağınız başvuru ile anında kredi kartına sahip olabilirken bu kartınıza da birkaç adımla limit belirleyebilirsiniz. Pos cihazlarından ödemelerde kullanamasanız dahi bu kartınız ile internet üzerinden yapacağınız alışverişlerinize istinaden ödemelerinizi yapmanız mümkün.

İlk Kredi Kartı Başvurum Onaylandı, Ne Zaman Gelir?

Daha önce kart kullanmamışsanız ve ilk kez başvuru yapıyorsanız bu başvurunuzun onaylanması ve kartın size ulaştırılması yaklaşık iki hafta gibi bir süreyi kapsıyor. Tabi burada kart basım merkezi ve bankanın yoğunluğuna bağlı olarak değişirken kişinin ikametine göre bu işlem birkaç gün ile sınırlı kalabilir. Kart tesliminde kurye kullanan bankalar sizlere kart gönderimi ile ilgili ayrıntı bilgiyi SMS kanalıyla verirken aynı zamanda bankanız üzerinden de takip edebiliyorsunuz.

QNB Finansbank’tan Anında Kredi Kartı

Son dönemde el değiştirmesinin ardından vizyonunda da değişikliğe giden QNB Finansbank sahaya sunduğu genç, dinamik çalışanlar ile kredi kartı ürünü pazarlamaya başladı. Bu anlamda kredi notuna dijital yollarla bakan saha çalışanları notu yüksek olan kişiler için ellerinde bulunan mevcut kartları kişilere hemen teslim edebiliyor. Sizde bankadan verilen onay ile anında harcamaya başlayabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartından Havale ve EFT Yapılır mı? başlıklı makalemizde kartan para gönderme, kredi kartından eft ve kredi kartından havale hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
Ev Alırken Yaptığımız Hatalar

Orta gelirin altında milyonlarca kişiye ev sahipliği yapan ülkemizde alınabilecek en değerli varlık içinde yaşamımızı idame ettirebileceğimiz bir konut dersek...

Kapat