Anket Doldur Para Kazan, Hediye Kazan

  • 20 Eylül 2019

İnternet dünyasının imza attığı hizmetlerden birisi de anlık olarak ulaşarak oluşan cevaplara anlık olarak cevap verilmesidir. Maddi açıdan çok daha ekonomik olması nedeniyle anket firmaları bütün yoğunluklarını bu sitelere vermiş durumda. Ankete cevap verilebilmesi için de kişilere para yada hediye kazanma alternatifleri sunuluyor. Başka türlü anketi cevaplayacak kimseleri bulmaları da zor elbette. Peki nedir bu anket doldur para kazan ya da anket doldur hediye kazan olayı ayrıntısıyla ele alalım.

Özellikle internetten para kazanma sistemleri hakkında oldukça fazla sorular alıyoruz, bugün anket doldur para kazan sistemi hakkında bilgiler vereceğiz.

Öncelikle şunu belirtelim, internet üzerinden para veya hediye vb. kazanma sistemleri ve bunu sağlayan internet siteleri oldukça fazla sayıdadır. Şimdilik anket doldurma olayı hakkında bilgi verelim.

Nedir bu anket doldur para kazan sistemi?

Anket doldur para kazan sistemi bir zamanlar ülkemizde de çok popülerdi. Hatta birkaç tane çok ünlü site vardı, bu sitelere üye oluyordunuz, size e-posta ile anket gönderiyorlardı, bu anketlere katıldığınızda anket başı 0,00001 bilmem kaç kuruş hesabınızda birikiyordu.

Şu anda bu sistemi ülkemizde veya yabancı ülkelerde halen uygulayanlar var. Ancak işin doğrusunu ve gerçeğini söylemek gerekirse hiç kimse anket doldurarak dişe tırnağa dokunur bir para kazanmamıştır, kazanamaz.

Anket doldur para kazan sistemleri internet üzerinden para kazanmak isteyenlerin en son deneyeceği, hatta hiç denemeyeceği bir sistemdir. Boşa emek ve zaman kaybından başka hiçbir şey değildir.

Bu tür sitelere girdiğinizde şu tür yazıları çok görürsünüz. Günde on ankete katıl 10 lira kazan, ayda 300 lira eder, yılda şu kadar milyar eder, günde 20 ankete katılsan şu kadar milyar eder vb. yazılarda insanları üye yapmaya çalışırlar. Halbu ki üye olanlara hafta 1-2 anket ya gelir ya da gelmez, anketleri boşuna cevaplarsınız, sıfır virgül bilmem kaç liralarınız bir türlü birikmek bilmez. Belli bir eşiğin altındaki bakiyeleriniz için ödeme talep edemezsiniz en sonunda anket işinden sıkılıp bırakırsınız.

Kaldı ki bu söylediklerimiz en dürüst firmalar için geçerlidir. Anket doldur para kazan diyen firmaların bir çoğundan ne para alabilirsiniz ne de bakiyenizi görebilirsiniz. Hatta bu siteler çoğu zaman ilk üyelik bonusu, hediye bonus gibi isimlerle sizi gaza getirmek için üyelik hesabınıza üç beş kuruş para eklerler ancak bu üyelik hesabınızdaki parayı asla banka hesabınızda göremezsiniz, göndermezler. Belli bir eşiğe ulaşmadan zaten para talep edemezsiniz, o belli eşiğe de hiçbir zaman ulaşamazsınız.

Oluşan ekonomik durumlar itibariyle maddi açıdan zor durumda olan tüketicilerin işleri olsa dahi ek işler yapma çabası, ev hanımlarının ev ekonomisine katkıda bulunmak adına oturdukları yerden yapabilecek işler aramasına neden oluyor. Bu durumda en etkin nokta dijital ortamlardan, internetten aramalardan geçiyor. Bu anlamda internet siteleri üzerinden para kazandıran anket sayfaları da mevcut. Kişiler bu sayfalardan giriş ile ne yapacaklarının merakı içinde. Bir çoğu bu sitelere ulaşamamaktan, yapması gereken hususları yapamadığından hemen pes ediyor. Fakat anket ile para kazanma talebindeyseniz bu işlem için biraz istikrarlı ve sabırlı olmalısınız.

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler

Mevcut olarak internet üzerinden anket doldurulması neticesinde para kazandıran siteler bulunuyor. Bu sitelere öncelikle kayıt olmanız gerekiyor. Kayıtsız olarak hiçbir işlem yapamıyorsunuz. Bu kayıt esnasında sizin için öncelikli ve size özel bilgilerde talep ediliyor. Bu durum para kazanma talebindeki tüketicileri endişelendiriyor ki, istenilen bilgiler dahilinde ayrılıp gidenlerde oluyor.

Global Test

Kayıt yaparak para kazanabileceğiniz sitelerden birisi olan Global Test sayfaya giriş sonrası kayıt istiyor. Buradan giriş yaptıktan sonra ilgili formu tanzim ederek işlemlere başlayabiliyorsunuz.

Panel Station

Ana sayfaya gitmenizin ardından burada Türkçe olarak bütün sayfalar mevcut. Mevcut anketler ile kazanılmış ödüllere ulaşabiliyorsunuz. Dilerseniz kayıt yaparak anket doldurarak para kazanmaya başlayabiliyorsunuz.

Marketagent.Com

Onlarca farklı dilde oluşturulan sayfaya kayıt yaptırmanız mümkün. Dilediğiniz dilde sayfaya ulaşarak inceleme imkanları da buluyorsunuz. Kazançlar Euro kuru üzerinden sayfada anlık olarak güncelleniyor. Buraya yaptıracağınız kayıt ile bonus kazanıyorsunuz. Buda ayrıcalık olarak sunuluyor.

My İyo

Ana sayfa üzerinden formu doldurarak kayıt olma imkanınız bulunuyor. Kayıtlar ücretsiz ve sizin istemediğiniz mailleri de size göndermiyorlar. Fakat size anket doldurmanız için buradan davet geliyor. Bu davet sonrası doldurum yaparsanız para kazanabiliyorsunuz. Kazancınız 20 Euro’yu bulduğu zaman ayrıca ödeme talebinde bulunuyorsunuz ve hesabınıza yatırımını sağlıyorsunuz. MY İyo bir çok ülkede faaliyet gösteriyor. Bu ülkelerden birisi Türkiye. On yılı aşan bir süre ile hizmet ver site istikrarlı olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Anket Doldurarak Para Kazanma Sahtekarlığı

Tamamen dijital ortamlar üzerinden yapılan kayıtlar neticesinde para kazandıran siteler mevcut olsa da, dolandırıcıların adresi haline de gelmiş durumda. Bu tür sitelerin kayıt esnasında bazı bilgileri istiyor olması aynı zamanda kişinin özel hususlarının bilinmesi ile sahtekarlıklara gebe kalabilir. Bu nedenle kayıt yaptırdığınız site veya siteler ile mecralar hakkında bilgi edinmek mantıklı adım. Fakat bizlerin sizlere örnek olarak sunduğumuz sitelerde dahil olmak üzere kullanıcı bu tür kayıtları yaparken dikkatli olmalı.

Tüm Anketler Doldurulmalı mı?

Kayıt yaptırdıktan sonra size anketler hakkında mail ile bilgi gelecektir. Bazı siteler telefon numarası ile de SMS yoluyla bilgilendirme yapmakta. Bu bilgilendirmeler eşliğinde verilen tarihler aralığında anketler doldurulabilir. Fakat bu bilgilendirmeler ile yapılması istenilen anketlerin hepsini doldurmak zorunda değilsiniz. Yani böyle bir mecburiyetiniz bulunmuyor.

Kaç Para Kazanılır?

Anket doldurma ile örnek oluşturup zengin olan kimseleri duyamazsınız. Buralardan kazanacağınız paralar sadece aylık Pazar ihtiyacınızı karşılarsa bu bile çok büyük rakamlar diyebiliriz. Yapılan ankete göre değişen rakamlarda kazanç sağlanıyor olsa da kazancınızın 300 TL üzerinde olması zor. Bu rakamı kazanabilmeniz için de sadeci bir siteye bağlı kalmamanız gerekir.

Anket Parası Neye Göre Belirlenir?

Size sitelerden gönderilen anketler bir soru üzerinden olabildiği gibi onlarca sorudan da olabilir. Yani size gelen anketin soruları uzun uzadıya olabilir. Bu durumda daha çok kazanç imkanı olur.

Anket Doldurmak Yasal mı?

Anketi dolduran kişilerin gizliliği önemli bir husus. Bu siteler bu gizliliğe ne kadar önem veriyor bilemem. Fakat ifşa etmeleri söz konusu değildir heralde. Anket doldurmak yasak diye bir husus yok. Elbette doldurursunuz. Fakat yayınlanmasına izin vermiş olduğunuz anketler ile burada yapacağınız yorumlar tamamen sizlere ait olacağından sonraki dönemlerde yasalarla uğraşmamak adına dikkatli adım atmanız gereken hususlar arasında.

Neden İnternetten Anket Yapılıyor?

Anket sitelerinin en büyük nedeni anketörler ile anket yapmanın maliyetinin çok yüksek rakamlara ulaşıyor olması. Anketörlerin sigorta primleri, yol ve çalışma masrafları gibi hususlar dikkate alındığında siteler üzerinden anket yaptırmak çok daha avantajlı ve ekonomik oluyor. Buradan verecekleri para kazanma yada hediyeler oluşacak masrafların çok daha altında olduğu ve çok daha hızlı ilerlemesi ile sonuç almasından dolayı daha çok tercih ediliyor.

Kısaca değerlendirecek olursak; internetten anketlere katılmak büyük tutarlarda olmasa da takip edilmesi halinde küçük ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar para kazanmanızı sağlayabilir.

Bir önceki yazımız olan Üreticilere Faizsiz Kredi başlıklı makalemizde faizsiz kredi çiftçi, faizsiz kredi üretici ve tarım üreticisine faizsiz kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Kartından Hesaba Havale ve EFT Yapılır mı?

Para transferine konu edilebilecek bir çok yol dijital yenilikler sayesinde artış gösterdi. Bu artış sonrası bankalar farklı yollardan bir çok...

Kapat