Altın En İyi Kar Bırakan Banka (Altında Çok Kazandıran Banka)

  • 14 Ekim 2019

Geçmişten günümüze bir çok kesimin ana yatırımı olan altın artık banka hesapları üzerinden yapılıyor. Bu durumda talebi olan kişilerin ise en çok hangi bankanın altın yatırımına kazandıracağıdır. Altın en iyi kar bırakan banka arayışında olanlara cevabımız aslında böyle bir bankanın olmadığıdır.  Çünkü altın fiyatları merkez bankasınca belirlenmektedir. Serbest piyasa koşulları nedeniyle farklı fiyatlar üzerinden işlem görüyor olmasına karşın Merkez Bankasının belirlediği rakamlardan çok daha fark yaratacak bir ücret üzerinde duramayız. En ucuz altın alımı diye bir deyim elbette var. Çünkü tecrübeler ile altının ne zaman nereden alınacağını bu sektördeki herkes çok iyi biliyor. Bu durumdan kazanç sağlayan sektörün takip edilmesi sizi de kazançlı kılacaktır.

Altın Yatırımında En Çok Kazandıran Banka

Direk olarak altın yatırımında en iyi kar bırakan banka dolaylı olarak olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bunun nedeni altın alım satım arasındaki makas farkı olacaktır. Bankalar ticari anlayışlarına bağlı olarak altın alım satımı arasında bir fark bulundurur. Bu fark bazı bankalarda daha yüksek seviyelere çıkar. Özellikle hafta sonlarında olduğu gibi tatil zamanlarında fark açılıyor. Bu durumda alım satım yapan özellikle küçük yatırımcılar büyük farklar nedeniyle kazanç sağlayamıyor. Burada oluşan farkın az olması yatırımcıya kazandıracağından altın en iyi kar bırakan banka deyiminden söz edebilirsiniz.

Altına En İyi Kar Bırakan Banka

Türkiye’de özellikle özel bankalar makas farkını yüksek tutabiliyor. Özellikle sürekli yüksek oranda dalgalanmaların yaşandığı bir ekonomide bankalar da kendilerini güvenceye almak için fiyat aralığını yüksek tutabiliyor. Burada kişi 7-24 saat istediği saatte alım yapabilmeyi ve satabilmeyi tercih ediyor olsa da, mesai saati dışında satım yapmak yatırımcısına kaybettiriyor. Burada alım yapanlarda bile fiyat yüksekliği nedeniyle zarar söz konusu oluyor. Bu durumdan haberdar olan kişiler bankaların ve borsanın açılış saatini beklerken bazı durumlarda avantaj ve dezavantajlarını da dikkate alarak kişiler satış yapmak zorunda kalıyor. Zarar etseler bile satış gerçekleştiriliyor bu durum bankanın kazanç hanesine yazılmış oluyor.

Banka Altın hesapları

Tüm bankaların altın hesapları bulunuyor. Bu hesaplar nezdinde dijital ortamlarda alım satım yapabiliyorsunuz. Bankalar nezdinde değerlendirmeye aldığınızda almış olduğunuz altını mevduat hesabında da değerlendirmek üzere karşınıza bir çok alternatif çıkıyor. Bu durumda hangi bankanın daha avantajlı olduğu sizin yatırımınıza adres olarak ağır basacaktır. Burada hesap yapmak ve ayrıntısını değerlendirebilmek adına Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Faizleri başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Altın hesabı olarak en iyi banka adresini nokta atışı olarak göstermek zor. Zira en iyi banka bir süre sonra en kötü banka konumuna gelebiliyor. Fakat makas aralığı olarak en iyi altın hesabına sahip bankanın Türkiye Finans bankası olduğundan bahsedersek yanlış olmayacaktır. Çünkü diğer bankalara oranla hatırı sayılır bir avantajlarından bahsetmek mümkün.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Fatura Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!
Önceki yazıyı okuyun:
Güncel Hesap Bakiyesi Öğrenme ve Sorgulama

Onlarca bankanın faaliyet gösterdiği ekonomi sektöründe rekabet çok hızlı. Bu rekabete bağlı olarak yenilikler de tüketicilerin işine yarıyor. Elbette bu...

Kapat