Abank Para Çekme, Yatırma Limitleri

  • 22 Şubat 2019

Abank Para Çekme, Yatırma Limitleri. Açılımı Alternatifbank olan ABANK, günlük para çekim limitlerini belirlerken yıl içerisinde beliren durumlara göre bu limitlerde değişikliğe gidebiliyor. Fakat Abank günlük para çekme limitleri güncel olarak işlem yapmak isteyen müşterilerin merak ettiği hususlar arasıda.

Abank’ın günlük para çekme limitleri 24 saat baz alınarak sağlanıyor ve günlük para çekme limiti 1.500 Lira ile sınırlı. Alternatifbank müşterileri genel olarak az miktarda olan Abank ATM’lerinden ve banka şubeleri nezdinde çekilebiliyor. Banka müşterilerine genel olarak bu limitleri belirlemiş olsa da; müşterinin özellikleri, yapılan anlaşmalar ve ortaklıklar ile bu limitler de farklılıklar olabiliyor. Yani siz banka için önemli bir müşteri potansiyeline sahipseniz banka sizlere istediğiniz limitlerde bankacılık hizmetlerini sunuyor ki, bunlardan biriside günlük para çekme ve yatırma limitleri.

Abank Günlük Para Çekme Limiti Artırma

Alternatifbank ile çalışıyorsanız burada para çekme ve yatırma limitlerinizi artırma imkanınız bulunuyor. Elbette bu imkanın sağlanmasi için istenilen şartların yerine getirilmesi halinde. Özellikle maaş müşterilerine yapılan sözleşmeler gereği daha yüksek seviyelerde Abank para çekme limiti sağlanabiliyor. Bu konuda maaşını Abank şubelerinden alan kişiler daha öncelikli.

Bununla birlikte ticari faaliyetleri nedeniyle daha yüksek seviyelerde iş yapan müşteriler de bankaya sağlamış oldukları mevduatlar neticesinde daha çok ayrıcalık yaşayabiliyor. Yani burada bankaya yüksek tutarlar yatıran bir kişiyseniz yüksek tutarlar çekmenize de engel kalmıyor ve istediğiniz gibi hareket edebiliyorsunuz.

Limit Üstü Çekim

Abank şubeleri ya da bankamatiklerinden belirlenen limitlerin üstünde bir para çekme işlemi yapmak isterseniz burada banka sizden komisyon kesiyor. Yani kendi paranızı dahi çekmek için para ödemek zorunda kalıyorsunuz. Komisyon ödemek istemeyenler de bir sonraki gün para çekmek zorunda kalıyor.  Günün her saati müşterilerine hizmet verme odaklı bulunan ATM’lerde sağlanan kolaylıkların yanında böyle bir limit konulmasının yanlış olduğunu düşünebilirsiniz fakat banka kendi ekonomik yapısını da düşünmek zorunda.

Alternatif Kart İle Para Yatırma Limitleri

Abank bankamatiklerine para yatırmanız için en az 10 lira ile en fazla 20 bin lira para yatırmanız gerekiyor. 20 bin lira para yatırmanız için ise elinizdeki para miktarına göre birkaç defada işlem yapmanız gerekebilir.

Abank Para Çekim Masrafları

Bir çok işlemde olduğu gibi Abank ATM’lerinden çekilen paralar gibi diğer ATM’lerden para çekimi için komisyon ve masraf ödemesi ile karşılaşabilirsiniz. Diğer banka ATM’lerinden para çekimi yapan müşteriler bu işlem için yüzde 1,15 ile 1,04 TL ücret ödemek zorunda. Yurt dışında para çekimi için 5 TL ve yüzde 2 komisyon ödemesi yapılıyor.

Abank ATM’lerinde Engellilere Kolaylıklar Sonuluyor

Alternatifbank’ın bankamatikleri gelişen teknoloji ilie engelli vatandaşlara da kolaylık sağlıyor ki, özellikle görme engelli vatandaşların para çekimi, yatırılması ve diğer bankacılık işlekleri için gerekli hizmetler sesli yönlendirmeler yardımıyla güvenli bir şekilde yapılabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Güncel Tüketici Kredisi Faizleri ve Başvuru Yolları başlıklı makalemizde güncel kredi faizleri, kredi hesaplama ziraat ve ziraat kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Finansbank Müşteri Hizmetleri Ücretsiz

Finansbank Müşteri Hizmetleri Ücretsiz. QNB Finansbank uzun yıllar Türkiye'de tüketicilere hizmet veren bir banka olarak biliniyor. Sunmuş olduğu birçok imkan...

Kapat