iş fikirleri ve fırsatları

Günümüzde her biri gezegeni muhafaza etmek ve temizlemek amaçlı bir birşeyler inşa etmek talep ediyor. Çevreciliğin yükselen popülaritesi taşma noktasına gelmiştir ve insanlar etrafı muhafaza etmek amaçlı ekstra gayret sarf etmektedir.

2016’ın en güzel iş fırsatları alıcıların yeşil dürtülerinden faydalanmaktadır. Listede bulunan öbür önerilerse belli nişlerdeki gereksinimleri karşılamaya yöneliktir.

İşte size 2016 seneyin en güzel iş fikirleri

Çevre arkadaşı ürünler

cevreci-is-fikirleri

Metal su şişeleri, bez alım satım torbaları ve adaletli ticaretle yapılmış olan pamuk kıyafetler… Bu ürünler etrafa daha az kayıp vererek üretilmektedir. Çevre arkadaşı ürünlerle bağlı çok iş imkanı vardır. Tüketicilere daha çevreci seçenekler sunan bir ürün ya da aşama keşfedebilirsiniz. Ya Da çevre arkadaşı ürünler satın alıp online ve/veya ananesel dükkan tarafından dağıtımını yapabilirsiniz.

Niş seyahat

seyahat-acentasi-kurmak

Seyahat pazarında her an bir tur pazarı vardır fakat niş hizmetler sunmanız zengin iş fırsatlarının doğmasının doğmasına neden olacaktır. Sözgelişi doğa turizmi süratle büyümektedir. Bununla Birlikte ihtiyar insanlar amaçlı tertip eden gemi turlarının popülerliği de artmaktadır. Karadeniz, Kapadokya ve Antalya en fenomen gezi noktalarıdır.

Güneş enerjisi sistemi kurma

gunes-enerjisi-sirketi-nasil-acilir

Günlük yaşamlarında enerji tasarrufu inşa etmek talep eden kişilerin sayısı her geçtiğimiz gün artmaktadır ve bu sebeple insanlar evlerde ve işyerlerinde kullanabilecekleri güneş enerjisi kaynakları amaçlı mevduat yapmaktadır. Sözgelişi güneş enerjisiyle personel termosifonların popülerliği artmaktadır. Fakat çeşitli enerji kaynakların çeşitli kurulum prosedürleri vardır. Güneş enerjisi panelleri ve güneş enerjisiyle personel elektrikli aletler kurmak karlı bir iş fikridir.

Yaşlı bakımı

yasli-bakim

Yaşlı bakımı pazarı epeyce büyüktür ve büyümeye de devam edecektir. Bizzat ihtiyar bakım evinizi açabileceğiniz benzeri yiyecek hazırlamak, temizlik inşa etmek ya da getir götür işlerine bakmak benzeri ev hizmetleri de verebilirsiniz.

Çevre danışmanlığı

cevreci-yontemler

Giriş kısmında de bahsettiğimiz benzeri etrafı savunma eğilimi kritik oranda artmıştır. İnsanların çoğu konu hakkında bilgiye açtır zira etrafı ne türlü koruyacağını bilmemektedir. Çevre danışmanı olarak müşterilerin hanelerini, işyerlerini ziyaret edebilir ve önerilerde bulunabilirsiniz.

Organik gıda

organik-tarim

İnsanlar ücret verdikleri gıdalara ve bu gıdaların ne türlü üretildiğine takmış vaziyettedirler. Bu da organik gıda sektörünü hiç meydana gelmediği civarı fenomen duruma getirmiştir. Bilhassa organik et pazarı süratle büyümektedir. İnsanlar etlerin nereden geldiğini, hayvanların ne türlü beslendiğini ve etlerin ne türlü işlem gördüğünü bilmek talep ediyor.

Kurakçıl peyzaj

yesil-catili-ev

Doğal kaynakları savunma eğiliminin çoğalması kurakçıl peyzajın güzel bir iş fırsatına dönüşmesine neden olmuştur ve bahçıvanlık ve/veya peyzaj tasarımıyla alakadar olan bireyler amaçlı süper bir alternatif olmuştur. Nebatlardan iyi anlayan biri olarak yarattığınız peyzaj tasarımlarıyla gezegenin savunmasına destekçi olabilirsiniz. Bununla Birlikte düşük su kullanımına göre yaratılan peyzaj tasarımlarının bakım gereksinimi da yetersizdir ve bu da potansiyel alıcılar amaçlı süper bir satış noktasıdır.

Ev yenileme

evde-is

İnsanlar evlerde iyileştirmeler inşa etmeye sürüyor. Bu sebeple müteahhitlerden elektrikçilere, duvar ustalarından yer döşemecilerine civarı inşaatla ilgili işlerle uğraşan insanlar amaçlı çok karlı iş imkanı var. Yüksek ev maliyetleri bu trendin hepten güçlenmesine kapı aralayacak benzeri yaşanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Şubat Atamalarında Hangi Branşlar Önde?

Milli Öğrenim Bakanlığı aracılığıyla ifade edilecek meydana iştirak eden şubat ayı atamalarında hangi branşların önde meydana geldiği merak konusu oluyor....

Kapat